Budujemy domy, które szanują Twoją energię

Historia

2002powstaje firma DZ BIURO PROJEKTOWE
Główny profil naszej działalności to projektowanie konstrukcji żelbetowych, stalowych i drewnianych;

2006rozszerzamy działalność
Rozpoczęliśmy budowę domów w konstrukcji szkieletowej i z bali. Fundament w postaci biura konstrukcyjnego pozwolił na opracowanie własnej technologii;

2006budujemy pierwszy dom w konstrukcji szkieletowej drewnianej
Dom jednorodzinny w Rudzie Śląskiej. Wykonaliśmy go na drewnie konstrukcyjnym KVH, wełnie mineralnej i płytach OSB;

2007budujemy pierwszy dom z bali
Postawiliśmy go we włoskich Dolomitach.

2008opracowujemy technologię budowy domów energooszczędnych
Na bazie wymagań klientów i zasad ekologii stworzyliśmy konstrukcję z drewna KVH (pozostawionej), wełny drzewnej, płyt FERMACELL i płyt MFP.

2013intensywna praca
Do dziś wykonaliśmy kilkadziesiąt realizacji w następujących miastach: Ruda Śląska, Świerklaniec, Miasteczko Śląskie, Katowice, Rybnik, Radonia, Żyglin, Sosnowiec, Dziewięczyce, Mysłowice, Bydlin, Kraków, Przybysławice, Przejęsław k. Wrocławia, Osiecznica k. Wrocławia, Ślęza k. Wrocławia.

Jak widać - zakres naszego działania to Górny i Dolny Śląsk oraz Małopolska.

2015przenosiny do Katowic
w związku z dynamicznym rozwojem przenieśliśmy biuro z Sosnowca do Katowic

Dziś

Budujemy domy szkieletowe (domy modułowe) w systemie mieszanym (autorski).
Zapewniamy nadzór kierownika budowy.
Dbamy o indywidualne podejście i bliski kontakt z Klientem.


Postęp technologiczny w branży budowlanej spowodował powstanie szerokiej gamy rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych. Pragniemy zaprezentować przemyślany i kompletny system budowy domu energooszczędnego na bazie konstrukcji drewnianej szkieletowej.

Optymalny sposób projektowania i budowy budynków jednorodzinnych to naszym zdaniem prawidłowa korelacja pomiędzy nowoczesną technologią, jej wpływem na środowisko naturalne oraz zastosowanie ekologicznych, odtwarzalnych materiałów budowlanych.

Technologia budowy domów drewnianych szkieletowych znajduje się w fazie szybkiego rozwoju. Proces budowy gwarantuje szybkość i dokładność montażu. Prawidłowe przekroje poszczególnych elementów tzn. ścian, dachu i fundamentów w nawiązaniu do nowoczesnych instalacji wewnętrznych powodują ograniczenie kosztów eksploatacji. Bardzo ważne jest zastosowanie fizyki budowli do określenia prawidłowego ukierunkowania przepływu pary wodnej z użytkowanych pomieszczeń na zewnątrz.

Domy prefabrykowane powstają w wyspecjalizowanej hali produkcyjnej w postaci gotowych elementów konstrukcyjnych. Nasz system pozwala na przygotowanie ściany składającej się z pełnego projektowanego uwarstwienia wraz z zamontowanymi oknami.

Prefabrykowanie podstawowych elementów konstrukcyjnych podwyższa jakość i dokładność wykonania oraz w znacznym stopniu przyspiesza montaż budynku na budowie. Prefabrykowanie ogranicza również wpływ warunków atmosferycznych na proces budowy domów drewnianych.

Sposób montażu, rodzaj łączników i połączeń, brak przerw technologicznych w dużym stopniu skraca czas budowy. Preferowany przez nas system fundamentowania, a mianowicie płyta fundamentowa, dostosowuje nasz system do realiów współczesnego budowania. Ważną zaletą jest możliwość prowadzenia prac w niskich temperaturach (także w okresie zimy). Po wykonaniu montażu podstawowej konstrukcji, dalsze prace wewnątrz budynku prowadzone są przy udziale systemów suchej zabudowy. Gwarantują one spełnienie wszystkich wymogów ochrony przeciwpożarowej.

Możemy sprawić, że wprowadzisz się do własnego domu już po 3 miesiącach od dnia rozpoczęcia budowy. W oferowanych domach proponujemy szereg najnowocześniejszych rozwiązań instalacyjnych. Począwszy od niezbędnych, czyli ekonomicznego systemu ogrzewania budynku połączonego z systemem ciepłej wody, poprzez ułatwiające codzienne życie, a kończąc na zapewniających komfort naszych dróg oddechowych o każdej porze roku – tj. system mechanicznej wentylacji z zastosowaniem odzysku ciepła - rekuperacji.

Ekologiczne pochodzenie domów drewnianych tj: zastosowanie drewna KVH oraz zastosowanie produktów bazujących na drewnie (wełna drzewna) w powiązaniu z płytą FERMACELL tworzy indywidualny mikroklimat wnętrza budynku i polepsza warunki zdrowotne użytkowania budynku.


Budujemy Domy, które szanują Twoją energię